Wrocław/Opole: wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zorganizowali spektakl z okazji Dnia Dziecka

06/09/2016
6 Udostępnień 106 odsłon

2 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka, wolontariusze Fundacji Mam Marzenie wraz z Kołem Teatralnym przy Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu zorganizowali dla pacjentów Szpitala Dziecięcego Przylądek Nadziei niespodziankę w postaci spektaklu pt. „Fagłada”.

Z okazji wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Dziecka, 2 czerwca Koło Teatralne przy Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu, w współpracy z wolontariuszami opolskiego i wrocławskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, zorganizowało dla pacjentów Szpitala Dziecięcego Przylądek Nadziei niespodziankę w postaci spektaklu pt. „Fagłada”. Przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem wśród pacjentów kliniki i ich rodziców. Na twarzach najmłodszych pojawiły się piękne, radosne i głośne uśmiechy.

Wydarzenie było niezwykłe. Dzieci podarowały prezent innym dzieciom. Chciałabym podziękować za pomoc pani profesor Alicji Chybickiej, jak również wszystkim pracownikom Przylądka Nadziei, a zwłaszcza paniom: Dorocie Giedo i Beacie Niemczyckiej. Nie mogę oczywiście zapomnieć o naszych małych aktorach Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 22, którym dziękuję za niezwykłe wrażenia artystyczne. Z pewnością to nie ostatnia ich wizyta w tym wyjątkowym miejscu – mówi Daria Ziemba, wolontariuszka opolskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Wszystkim pacjentom Przylądka Nadziei życzymy dużo zdrowia i sił!

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zorganizowali spektakl z okazji Dnia Dziecka_03O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 6 600 marzeń chorych dzieci.

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

Skomentuj

Your email address will not be published.