Szukasz tanich mieszkań? Znajdziesz je poza granicami większych miast

05/30/2016
1 Udostępnień 110 odsłon

Ceny mieszkań nie należą do zbyt atrakcyjnych dla kogoś, kto nie dysponuje sporą gotówką. W związku z tym wtedy, gdy chcemy wyprowadzić się na swoje, często poszukujemy jak najtańszego lokum, nawet kosztem lokalizacji.

Na ceny nieruchomości wpływa szereg różnego rodzaju czynników – położenie jest głównym z nich. Wystarczy tylko rzucić okiem na ogłoszenia sprzedaży nieruchomości, aby przekonać się o tym, że za mieszkania w Warszawie na rynku pierwotnym trzeba zapłacić znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach w Polsce – ceny mogą różnić się nawet trzykrotnie!

Znacznie różnice pomiędzy dużymi miastami a prowincją dotyczą w szczególności tych regionów w Polsce, gdzie ceny za metr kwadratowy mieszkania są najwyższe, w tym Mazowsza, Małopolski, Dolnego Śląska, Wielkopolski i Pomorza. Niemniej jednak z punktu widzenia klienta wcale nie trzeba płacić bardzo dużo, aby mieszkać blisko stolic tych województw, ponieważ deweloperzy oferują obecnie szereg mieszkań budowanych niedaleko i z bardzo dobrym dojazdem, a przy tym w atrakcyjnych cenach.

Przykładowo stolica Dolnego Śląska – Wrocław oferuje mieszkania w cenach wynoszących około 5000-6000 złotych za metr kwadratowy. Z kolei za rogatkami miasta można znaleźć oferty cenowe za około 4000-4500 złotych za metr kwadratowy. Z kolei w oddalonych od Wrocławia miejscowościach, na przykład w Wałbrzychu czy Legnicy ceny wynoszą około 2500-3000 złotych za metr kwadratowy.

Jeżeli jednak nie chcesz mieszkać z dala od miasta, w takim przypadku warto również sprawdzić ceny obowiązujące w jego obrębie, ale w dzielnicach oddalonych od jego centrum. Jeżeli interesują cię nowe mieszkania w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu czy w innych miastach, gdzie ceny nieruchomości są wysokie, szukaj przede wszystkim ofert na obrzeżach. Zwykle można znaleźć mieszkania tańsze nawet o około 10-30% od tych w centrum.

Zatem jeżeli szukasz tanich nieruchomości, pamiętaj o tym, by sprawdzać nie tylko te w centrum, ale również zlokalizowane w oddaleniu od niego, a nawet poza granicami miasta – możesz sporo zaoszczędzić!

Możesz być zainteresowany

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda

25 czerwca 2017

Za nami Noc Świętojańska. Tłumy brzeżan zawitały 24 czerwca na Plac Drzewny, by bawić się do zmroku. Było zabawnie, smacznie…

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Skomentuj

Your email address will not be published.