Idzie zima – zadbaj o klimatyzacje

10/05/2016
147 odsłon

Mało, który slogan reklamowy zachęca do dbania o klimatyzacje w okresie jesienno – zimowym. Nie ma co się dziwić, wszak przecież klimatyzacja głównie ma schładzać powietrze, a ta funkcją zimą jest całkowicie nie potrzebna. Jednak klimatyzacja to nie tylko schładzanie powietrza. Zobacz, dlaczego warto zadbać o ten układ w zbliżających się miesiącach.

Otóż, jak może wiesz klimatyzacja służy nie tylko do schładzanie powietrza, ale również do jego osuszania. Dzięki właśnie tej funkcji warto korzystać z układu klimatyzacji właśnie jesienią i zimą. Otóż, chyba każdy kierowca zna to uczucie, gdy siada do samochodu o poranku, a szyby są całkowicie zaparowane. Jedynym szybki i skutecznym sposobem na oczyszczenie szyb jest załączenie sprawnie działającej klimatyzacji.

Aby klimatyzacja mogła skutecznie działać oprócz jej nabicia i sprawdzenia szczelności należy jeszcze wymienić filtr kabinowy. Czynność ta jest bardzo prosta i większość osób z małą pomocą może wymienić taki filtr bez pomocy mechanika. Same części również możesz osobiście dopasować do swojego samochodu korzystając z portalu pokroju www.AutoCzescionline24.pl.

Dbanie o stan filtra kabinowego zwanego inaczej filtrem przeciwpyłowym jest również ważne w starszych samochodach, gdzie nie ma klimatyzacji. W przypadku, gdy nie ma klimatyzacji zapchany, brudny filtr kabinowy negatywnie wpływa na stan powietrza w samochodzie.

Na temat serwisu układów klimatyzacji w ostatnim czasie powstało wiele ciekawych artykułów. Najciekawsze możesz wyszukać w google przy pomocy http://www.silesianseo.pl/ traktowały szczególnie o aspektach prawnych, gdyż jakiś czas temu zmieniły się także przepisy dotyczące serwisów klimatyzacji. Zmiany te miały związek z potrzebą ochrony środowiska. W związku z tym warto zadbać o klimatyzacja nawet u schyłku lata, z całą pewnością sprawna klimatyzacja przyda się nawet jesienią czy zimą.

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

Skomentuj

Your email address will not be published.