Wakacje w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu

09/26/2016
14 Udostępnień 71 odsłon

Bardzo miłym akcentem zakończyły się tegoroczne wakacje dla podopiecznych Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu. Zostali oni laureatem konkursu prowadzonego przez Fundację Tauron „Domy Pozytywnej Energii” i otrzymali nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w kopalni soli w Bochni i była dla podopiecznych wielkim przeżyciem. „Pieniądze te zostaną przeznaczone na organizację czasu wolnego oraz na rozbudowę placu zabaw, ze szczególnym uwzględnieniem zakupu urządzeń zabawowych dla najmłodszym podopiecznych” – informuje Pani dyrektor Barbara Maciocha. „Nasza radość jest ogromna, a przygotowanie samego projektu, choć wymagało sporego wysiłku – było bardzo przyjemne i miało wartość edukacyjną” – mówi jedna z podopiecznych, która czynnie brała udział w przygotowaniu zadania konkursowego. Zadanie to polegało  na zaproponowaniu trasy 1-dniowej  wycieczki po  okolicy i zaprezentowaniu odkrytych przez siebie mało znanych miejsc, ciekawych pod względem krajobrazowym, ważnych dla regionu lub jego historii, wartych pokazania i poznania. Także wychowawcy cieszą się z wygranej  – „Taki zastrzyk gotówki na pewno bardzo się przyda, będziemy mogli nadal organizować ciekawe zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla dzieci, które tego naprawdę bardzo potrzebują”.

Z początkiem wakacji został także rozstrzygnięty ogólnopolski konkursu literacki w którym nasz podopieczny zajął I miejsce. Oprócz otrzymanej nagrody finansowej spędził on także miło czas nad Bałtykiem.

Oprócz nagród, tegoroczne wakacje obfitowały w wiele innych atrakcji. Dzięki otrzymanym pieniądzom w ramach projektu „Wodne Bractwo” realizowanego z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Brzeg,  dzieci jeździły na basen w Oławie, do Aquaparku we Wrocławiu i korzystały z Kręgielni Słoneczny Park. Natomiast w ramach środków własnych finansowane były wyjazdy do kina, teatru i liczne jednodniowe wycieczki. Dzięki Panu Tadeuszowi Jurek, który służył nam radą przy wyborze tras były one bardzo ciekawe i atrakcyjne. Serdecznie mu za to dziękujemy.

Nasi wychowankowie uczestniczyli także w dwóch wakacyjnych obozach letnich zorganizowanych przez placówkę. Dzięki nawiązanym kontaktom z domem dziecka z Gdyni, nasze dzieci wyjechały na odpoczynek do Trójmiasta, a dzieci z Gdyni gościły u nas. Drugi wyjazd miał miejsce w lipcu i podopieczni wyjechali do Białego Dunajca.

Przy organizacji wakacji nie zapomniała także o nas Fundacja Muszkieterów, dzięki której troje młodszych wychowanków przebywało w Jastrzębiej Górze. Dziękujemy właścicielom Bricomarche i Intermarche z Brzegu za pamięć i systematyczną pomoc. Składając podziękowania nie możemy również zapomnieć o długoletnim przyjacielu placówki Panu Barnardzie Ostraicher  który zawsze nas wspiera i pamięta o naszych dzieciach.

W czasie wakacji odwiedzili nas uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy przyjechali z Ekwadoru i Makau. Podczas spotkania, któremu towarzyszyła wspólna zabawa mogliśmy zapoznać się z kulturą, obyczajami i życiem codziennym tych młodych ludzi.

Wakacje dla naszych podopiecznych to jednak nie tylko czas wypoczynku. To także czas gdy oni mogą nieść pomoc innym. Nasi wychowankowie są wolontariuszami Akcji Zaczytani.org, a na terenie placówki znajduje się jeden z magazynów do którego spływają książki z całej Polski. „To właśnie nasze dzieci wraz z innymi wolontariuszami odbierają książki, sortują je i przygotowują do wysyłki do szpitali, by mogły w nich powstać biblioteki dla małych pacjentów. Udział w tej akcji uwrażliwia ich na kwestie związane z niesieniem pomocy potrzebującym, umacnia wiarę w drugiego człowieka i buduje poczucie zaufania społecznego” – mówi koordynator projektu.

Mimo, iż  piękna pogoda trawa nadal, wakacje dobiegły końca. Zaczynamy kolejny rok nauki, który zapewne będzie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

Możesz być zainteresowany

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda

25 czerwca 2017

Za nami Noc Świętojańska. Tłumy brzeżan zawitały 24 czerwca na Plac Drzewny, by bawić się do zmroku. Było zabawnie, smacznie…

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Skomentuj

Your email address will not be published.