OLT: Pomologia Prószków – Stal 1:0

10/17/2016
97 odsłon

W V kolejce Opolskiej Ligi Trampkarzy udaliśmy się na mecz do Prószkowa, aby zmierzyć się z zespołem Pomologii. Wszyscy zawodnicy Pomologii to uczniowie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży.

Od początku spotkania drużyna z Prószkowa przejęła inicjatywę w grze i częściej operowała piłką. My byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w działaniach obronnych i nastawieni na szybkie wyjścia z kontratakami. Z posiadania piłki zespół gospodarzy niewiele tworzył sytuacji podbramkowych. My w 24 minucie stworzyliśmy sytuację bramkową po indywidualnej akcji Patryka Sachy, który w polu karnym minął 3 obrońców i oddał bardzo ładny strzał, który obronił bramkarz. Dwie minuty późnej po dośrodkowaniu Sachy nikt nie zamknął sytuacji na lewym skrzydle.

Jednak w 30 minucie zawodnicy Pomologii przeprowadzili składny atak i wyszli na prowadzenie 1:0.

Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się na nas, aby zdobyć druga bramkę. My jednak nie pozwalaliśmy gospodarzom na stworzenie zbyt wielu sytuacji bramkowych. Po jednej z akcji gospodarze oddali bardzo ładny strzał w poprzeczkę. Po zmianie taktycznej i wprowadzeniu drugiego napastnika, otworzyliśmy się i próbowaliśmy zdobyć bramkę wyrównującą.

W 60 minucie bo błędzie obrońcy gospodarzy Mikuła był bliski wyrównania, jednak bramkarz instynktownie obronił jego strzał. Później Jakub Mikuła wychodził z połowy sam na sam po podaniu Łukawieckiego, jednak został dogoniony przez obrońcę gospodarzy. I w ostatniej akcji meczu mamy rzut wolny z 18 metrów, jednak Łukasz Dudzik nie trafił w bramkę.

W przekroju całego spotkania zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie, nie pozwalając gospodarzom na stwarzanie wielu sytuacji bramkowych. Trzeba pochwalić całą drużynę za pracę i konsekwencję w grze. Musimy pracować nad grą ofensywną, ponieważ w drugim meczu nie zdobywamy bramki.

Drużyna gospodarzy pokazała się jako zespół bardzo dobrze wyszkolony technicznie, zorganizowany, próbujący narzucić swój styl gry od początku meczu. Był to najlepszy piłkarsko zespół, z którym do tej pory mierzyliśmy się w lidze.

5 kolejka OLT

Pomologi Prószków – Stal 1:0

Stal: Kamil Pasławski, Kacper Bugiel, Łukasz Dudzik, Jakub Kowalski, Adam Pasierski, Arkadiusz Lipka, Patryk Sacha, Bartosz Łukawiecki, Patryk Ostern, Jakub Migacz, Jakub Mikuła, Miłosz Jaskuła, Michał Derkacz, Jakub Michalak, Jakub Szutkowski. Trener: Wojciech Kaszub.

Źródło: Stal Brzeg

Możesz być zainteresowany

Flisacy w Brzegu
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń

Flisacy w Brzegu

27 czerwca 2017

Promowanie turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania Odry w ramach działalności Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin…

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu

27 czerwca 2017

To kolejna już wizyta wolontariacka w Dziesiątce – tym razem przez dwa tygodnie z dziećmi będzie pracowała Samar Darwish z…

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego

27 czerwca 2017

Damian Lis z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu został jednym z…

Skomentuj

Your email address will not be published.