Obóz w Barcicach – podsumowanie

08/31/2016
1 Udostępnień 70 odsłon

W sobotę 27.08 zakończył się obóz w Barcicach, w którym wzięli udział zawodnicy oraz trenerzy Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg. Celem zgrupowania oprócz treningów oraz szlifowaniem formy była zabawa i integracja. Mamy nadzieję że tydzień spędzony w Barcicach, pozwoli nam w jeszcze lepszym przygotowaniu do nowego sezonu i osiąganiu dobrych wyników.

W pierwszym dniu uczestnicy zgrupowania skupili się na poznaniu miejsca oraz boisk na których mieli trenować. Po obiedzie odbył się pierwszy trening, natomiast po kolacji zawodnicy zostali zapoznani z zasadami, regulaminem oraz harmonogramem obozu. Dzień drugi rozpoczął się od porannego rozruchu (6:30). W porannym treningu uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy. Z najstarszą grupą trener Mariusz Łuniewski doskonalił umiejętności stosując metodę Coever Coaching. Druga grupa z trenerem Damianem Dziura skupiła się na motoryce, natomiast najmłodsi wraz z trenerem Grzegorzem Galant czas poświęcili na gry.

Po treningu chłopcy udali się na basen oraz na drobne zakupy. W popołudniowej sesji każda grupa pracowała ze swoim prowadzącym. Po kolacji najstarsi zawodnicy udali się na zajęcia wzmacniające a potem wszyscy regenerowali się w saunie. Dzień trzeci nastał po bardzo intensywnych nocnych opadach deszczu, które były przyczyną późnego przybycia na obóz kolejnego trenera Marka Szymochy. W tym dniu przeprowadzono dwie sesje treningowe, każda z trenerem prowadzącym. Dodatkowo z bramkarzami zajęcia prowadził trener Marek Szymocha. Ponadto, rozegrano turniej w piłkarzyki, którego zwycięzcami okazali się para: Adrian Zieliński wraz z trenerem Łuniewskim.

Wieczorem wykład na temat żywienia poprowadzili Mariusz Łuniewski oraz Marek Szymocha. W trzecim dniu rozegrano także sparing z Sandecją Nowy Sącz 06” , w którym „żółto-niebiescy” wygrali 3:2 (Mateusz Podgórski, Robert Sikora, Paweł Ziemba). Czwarty dzień to kolejne treningi. Z trenerem Damianem Dziura chłopcy wzięli udział w zajęciach z Life Kinetic, Mariusz Łuniewski pokazywał zaawansowane zwody z Coerver Coaching, natomiast Grzegorz Galant skupił się na grach doskonalących percepcję w ataku. Ponadto odbył się turniej w siatkonogę w finale którego spotkały się drużyny: Pogromcy P. (Jakub Habrych, Dawid Gromnicki, Piotr Okoński oraz Jan Druszcz) oraz Mi To Obojętnie (Adrian Kaszub, Kasjan Nowacki, Krzysztof Capar, Marcel Kłoda). Wygrali ci drudzy, którzy w nagrodę zmierzyli się z drużyna trenerów. Grzegorz Galant, Damian Dziura, Marek Szymocha oraz Mariusz Łuniewski nie pozostawili żadnych złudzeń i odprawili ich z kwitkiem 😉

W tym dniu także rozegrano także wewnętrzne mecze kontrolne:

  • Rocznik 06′ rywalizował z młodszymi kolegami i wpadło w nim aż 18 bramek
  • Rocznik 03 – Rocznik 04 wynik: 2-1
  • Bramki: Jakub Sołodowczuk, Olaf Magusiak oraz Jakub Habrych
  • Rocznik 04 – Rocznik 05 wynik: 3-2
  • Bramki: Szymon Nowacki, Jakub Habrych, Piotr Sikora

Smutną wiadomością tego dnia były problemy żołądkowe Szymona, który niestety musiał się udać do domu. Z uzyskanych informacji wiemy że już jest wszystko w porządku i Szymon wkrótce wróci do treningów. Piąty dzień przebiegał zgodnie z harmonogramem. Po południu zawodnicy wraz z trenerami ruszyli na pieszą wędrówkę na Wolę Krogulecką. Męczącą wspinaczkę zrekompensowały zawodnikom piękne widoki i …. lody w nagrodę. Po kolacji wykłady poprowadził Mariusz Łuniewski iDamian Dziura. Dzień zakończono na basenie i w saunie.

W szóstym dniu skupiono się na grach kontrolnych.

Rocznik 2005 – Akademia Sportu Grizzlies 8-3 (5:1)
Bramki: Krzysztof Duliniec, Paweł Ziemba, Adrian Zieliński, Szymon Nowacki, Tomasz Wionczek, Kamil Rychtowski.

Rocznik 03/04 – Olimpic Kraków 2-1
Bramki: Krzysztof Capar, jakub Habrych.

Rocznik 06/07 – Olimpic Kraków 8-4
Bramki: Robert Sikora x4, Kacper Stankiewicz,

W siódmym dniu widoczne już było zmęczenie zawodników treningami, pojawiło się ponadto kilka drobnych urazów dlatego zdecydowano się na zorganizować konkurs Turbokozak. Do rozegrania było sześć konkurencji. Rzut rożny, poprzeczka, płachta na byka, nie kręć, że strzelisz i żonglerka. Najlepszym uczestnikiem w roczniku 2005 okazał się Paweł Ziemba, w roczniku 2003/04 Mateusz Foryś natomiast roczniku 2006/07 dwójka Tomasz Capar oraz Robert Sikora.

Po chwili rozegrano Bitwę Bramkarską, którą zorganizował Marek Szymocha. Zwycięzcami zostali Adrian Kaszub oraz Krzysztof Duliniec. Po obiedzie na zawodników czekała kolejna atrakcja, a mianowicie udział w spływie pontonowym na rzece Poprad. Po kolacji trenerzy dokonali podsumowanie obozu uświadamiając wszystkich uczestników nad czym pracowali przez cały tydzień. Miłym akcentem było pożegnanie Roberta Sikory, który będzie kontynuował swoją przygodę z piłką (karierę) w AP Śląsku Wrocław.

8 dzień – Po zielonej nocy (obyło się bez ofiar lecz padłrekord wykonanych pompek w jeden wieczór) o godzinie 10.00 wyruszyliśmy do Brzegu. O godz. 16.00 zameldowaliśmy się na stadionie. Cali zdrowi i szczęśliwi przywitaliśmy się z najbliższymi. A o godzinie 17.00 większość zawodników obserwowała zwycięstwo naszych seniorów w III lidze.

Pragniemy podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego wydarzenia, bez których nie byłoby ono możliwe do zorganizowania. Zawodnikom za zaangażowanie na treningach, walkę podczas gier kontrolnych, dobry humor przy grach, zabawach i konkursach, dobre zachowanie i wspólnie spędzony czas, Rodzicom za zaufanie, dobre słowo i wsparcie, Trenerom za „kawał dobrej roboty”, praca z Wami do czysta przyjemność, Klubowi BTP STAL Brzeg, za wsparcie finansowe. Za usługi transportowe firmie „Piast Tourist” Józef Szpetkowski. Panu Wiesławowi Rutkowskiemu i całej obsłudze Ośrodka Rekreacyjno – Wypoczynkowego „Rezydencja Las Vegas”za wypoczynek, gościnę, wspaniała atmosferę i pomoc podczas całego pobytu. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Źródło: Stal Brzeg

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.