Zapraszamy na turniej ringo

08/21/2016
57 odsłon

W niedzielę – 21 sierpnia, o godzinie 14.00, w ramach V Brzeskiej Wakacjady odbędzie się turniej ringo, będzie to już piąta edycja tego turnieju. Zawody zostaną rozegrane na boisku do sportów plażowych na Stadionie Miejskim.

W ringo grają zespoły dwuosobowe, z możliwością powiększenia zespołu do trzech zawodników i gra się dwoma kółkami ringo jednocześnie, co sprawia, że jest to szybka i niezwykle ciekawa gra. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Uczestnicy:

  • kategoria open
  • 2 zawodników + ewentualny handicap jako 3. zawodnik do 14. roku życia (urodzony w 2002 lub młodszy) lub kobieta + ewentualny rezerwowy (w trakcie meczu nie można dokonywać zmian)

System rozgrywek:

  • dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów.

Najważniejsze zasady:

  • Gra odbywa się na boisku do siatkówki plażowej i gra się dwoma kółkami ringo.
  • Celem gry jest zdobycie 15 punktów, jeśli przeciwnik wyrównał wynik do stanu 14:14 – celem jest zdobycie 2 punktów przewagi, przy stanie 16:16 zwycięża zespół zdobywający 17 punkt.
  • Kółko może być chwytane tylko jedną ręką i tą samą ręką musi być odrzucone, nie wolno chwytać 2 kółek w jedną rękę.
  • Schwytane kółko powinno być odrzucone jak najszybciej, celowe przetrzymywanie kółka sędzia sygnalizuje gwizdkiem lub komendą „stop” i karze utratą punktu.
  • Przy chwycie kółka w miejscu – wolno wykonać wykrok dowolną nogą i oderwać stopę drugiej od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka. W każdej innej sytuacji – po zatrzymaniu się wolno jedynie oderwać dowolną stopę od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka.

Zgłoszenia:

  • najpóźniej do czwartku przed zawodami (skład zespołu z zaznaczonymi zawodnikami do 14. roku życia, miejscowość pochodzenia zespołu, numer telefonu kapitana) – na adres aquapark@brzeg.pl

Miejsce: Stadion Miejski w Brzegu, ul. Sportowa.
Termin: 21 sierpnia (niedziela), godzina 14.00.

Na miejscu zawodów trzeba się zgłosić pół godziny przed ich rozpoczęciem w celu weryfikacji, nie zweryfikowani uczestnicy nie wezmą udziału w zawodach.

UWAGA!!!
W rozgrywkach mogą brać udział wszyscy chętni i udział w nich jest dobrowolny. Osoby niepełnoletnie mogą grać tylko po okazaniu pisemnej zgody rodziców. Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie zapewniają napojów.

 

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

Skomentuj

Your email address will not be published.