Sezon prac drogowych trwa. Sprawdź, gdzie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu!

09/15/2016
10 Udostępnień 67 odsłon

Poza przebudową ciągu komunikacyjnego Wyszyńskiego-Małujowicka, roboty wykonywane są na Zielonej i Lompy, a także na chodniku przy ulicy Piastowskiej.

Od kilku dni trwają prace przy Wyszyńskiego. Następnie drogowcy będą kontynuować roboty poprzez ulicę Małujowicką i miejscowość Zielęcice. Koszt inwestycji to blisko 5 mln zł., a w zakresie prac, poza wykonaniem nowej nawierzchni jezdni i chodników jest też: montaż nowych latarni, częściowa przebudowa kanalizacji deszczowej, wykonanie nowych przepustów wodnych pod drogą. Całość ma być gotowa w połowie października. Do tego czasu kierowcy i piesi mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, a także wyłączenia poszczególnych odcinków jezdni, czy chodników.

– To wspólna inwestycja trzech samorządów: Brzegu, Gminy Skarbimierz i Powiatu Brzeskiego – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. –  Chcemy, aby już jesienią ciąg komunikacyjny prowadzący od ronda przy ulicy Armii Krajowej poprzez Wyszyńskiego, Małujowicką, a następie przez Zielęcice zyskał nową jakość drogową. To pierwsze tak poważne prace na tej trasie od dziesięcioleci. Mogliśmy je rozpocząć dzięki współpracy trzech podmiotów, które współfinansują zadanie. Zależy nam głównie na poprawieniu bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg, a także na bezproblemowym dojeździe do strefy inwestycyjnej, która jest tworzona na terenach byłej jednostki wojskowej przy ulicy Małujowickiej.

Wspólna inwestycja Brzegu i Powiatu Brzeskiego to kontynuacja ubiegłorocznych prac na chodniku przy ulicy Piastowskiej. Koszt robót to blisko 300 tys. zł, a finał planowany jest we wrześniu. Tym razem wykonywany jest odcinek pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową nr 1, a przejściem dla  pieszych przy Jana Pawła II. Burmistrz Jerzy Wrębiak podkreśla, że prace te wpisują się w miejskie inwestycje realizowane w parku centralnym, gdzie trwa rewitalizacja stawu. Niebawem remont elewacji swojego budynku chce rozpocząć wojsko. Chodzi o klub garnizonowy.

– Kolejny zakątek miasta zostanie uporządkowany i zyska nowy wygląd. Będzie estetyczniej i bezpieczniej, ponieważ chodnik przy ul. Piastowskiej od lat był zmorą dla mieszkańców oraz turystów – dodaje Burmistrz.

Burmistrz Brzegu prowadzi także spotkania z projektantami dróg, mając na uwadze przyszłe inwestycje. Koncepcje zakładają, przy współpracy z Powiatem Brzeskim, przebudowę ciągu komunikacyjnego ulicy Chrobrego do Placu Bramy Wrocławskiej, a także roboty na ulicy Ofiar Katynia (samodzielna inwestycja gminy).

Przebudowa prowadzona jest także w zachodniej części miasta. Wykonywana jest tam ulica Zielona oraz Lompy. Wprowadzone są objazdy i wyłączenia z ruchu, o których informują znaki drogowe. Roboty w tym rejonie prowadzone będą do listopada, a ich koszt to blisko 1,8 mln zł. Dofinansowanie na ten cel Brzeg otrzyma z rządowego programu przebudowy dróg.

  W ramach bieżącego utrzymania dróg wykonane zostały prace na ulicy Fredry. Objęły one wymianę zniszczonej nawierzchni chodników oraz jezdni. Zakończono także remont chodnika pomiędzy drogą krajową przy moście odrzańskim do mariny. W planach jest remont chodników przy ulicy Partyzantów oraz w ścisłym centrum miasta-przy ul. Młynarskiej.

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.