Nasz złoty Michał. Sukces ucznia z Zespołu Szkół nr 2 z oddziałami integracyjnymi

06/03/2016
62 odsłon

Michał Łazarczyk jest uczniem pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum nr 4 w Brzegu wykazującym szczególne zainteresowania historią naszego kraju, a także tym, co dzieje się w nim obecnie. Swoje pasje i zainteresowania w tym roku szkolnym skutecznie przełożył na sukcesy w konkursach tematycznych.

Mimo iż Michał jest dopiero na początku swojej drogi w gimnazjum, nie miał większych kłopotów z tym, aby zostać laureatem Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Opolskie Kuratorium Oświaty. Konkurs ten sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu funkcjonowania ustroju państwa, gospodarki i ekonomii. Wymagał również od uczniów przeprowadzenia badania w swoim najbliższym otoczeniu oraz współpracy z innym uczestnikami konkursu z województwa opolskiego celem przygotowania start – upu. Laur zwycięstwa w tym konkursie nie był jednak dla Michała wystarczający, w związku z tym spróbował on także swych sił w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym na etapie wojewódzkim. Bardzo szybko okazało się, że zasady funkcjonowania samorządu lokalnego województwa opolskiego nie mają również przed Michałem większych tajemnic. Z Opola do Brzegu nasz uczeń powrócił z kolejnym tytułem laureata. Opiekunem Michała w obu konkursach była Katarzyna Wolak.

W tym roku szkolnym Michał zmierzył się również z nauczycielką życia, czyli historią. Swoich sił próbował w wojewódzkim Konkursie „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”, którego został finalistą oraz w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, który dał mu również tytuł finalisty. Oba konkursy sprawdzały gruntownie wiedzę uczniów z zakresu historii Polski i powszechnej. Opiekunem Michała w tych konkursach był Kordian Zamojski.

Ukoronowaniem jego osiągnięć jest otrzymanie rocznego stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w ramach projektu „Wspieramy najlepszych” realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego WO 2014-2020.

Mamy nadzieję, iż Michał w przyszłym roku nadal będzie rozwijał swoje pasje i zainteresowania, przekładając je na jeszcze wyższe wyniki w konkursach i turniejach.

Katarzyna Wolak

Możesz być zainteresowany

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda

25 czerwca 2017

Za nami Noc Świętojańska. Tłumy brzeżan zawitały 24 czerwca na Plac Drzewny, by bawić się do zmroku. Było zabawnie, smacznie…

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Skomentuj

Your email address will not be published.