Podsumowanie debaty: „Bezpieczeństwo w szkole i odpowiedzialność karna nieletnich”

09/15/2016
11 Udostępnień 84 odsłon

„Bezpieczeństwo w szkole i odpowiedzialność karna nieletnich” – to temat debaty z przedstawicielami brzeskich samorządów i szkół ponadpodstawowych. Debata została zorganizowana przez policjantów i była okazją do wspólnej dyskusji i wyciągnięcia wniosków z podjętych tematu. Spotkanie przyciągnęło liczną grupę odbiorców, która swoim zainteresowaniem podkreśliła zasadność takich spotkań.

Policjanci z brzeskiej komendy zaprosili do wspólnej debaty przedstawicieli samorządów i szkół ponadpodstawowych. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo w szkole i odpowiedzialność karna nieletnich” Prelegenci zapoznali uczestników spotkania z kolejnymi panelami tematycznymi. Na początku skupili się nad demoralizacją, czynami karalnymi, środkami wychowawczymi i granicami odpowiedzialności karnej młodzieży jako osoby nieletniej.

W drugiej części asystenci do spraw nieletnich i patologii nakreślili temat zagrożeń z jakimi młodzież może się spotkać w szkole. Czas poświęcono przestępczości rówieśniczej i cyberprzemocy. Są to zagrożenia, którym warto poświęcić czas, które są zawsze aktualne i wymagają uwagi dorosłych biorących odpowiedzialność za młodzież. Policjanci omówili rodzaje cyberprzemocy i jak pomóc osobie, która jej doświadczyła.

W kolejnej części mundurowi skupili się na najpoważniejszym zagrożeniu w społeczeństwie jakim jest narkomania. Niestety dotyka ona coraz młodszych i staje się coraz bardziej powszechna. Prelegenci podpowiedzieli nauczycielom jak reagować kiedy w ich szkołach zauważą problem narkotykowy. Przedstawiciele szkół wystąpili z prośbą o zapewnienie opieki medycznej w przypadku podejrzeń, że któryś z uczniów jest pod wpływem narkotyków.

Wymienili również szereg inicjatyw dotyczących problemu narkomanii organizowanych w formie spotkań i programów profilaktycznych wspólnie z nauczycielami i uczniami. W ramach tych spotkań i współpracy Policji ze szkołami nauczyciele proszą o częstsze wizyty dzielnicowych.

Na koniec policjanci skupili się nad zagrożeniem, które od niedawna stało się bardzo realne. Jest to terroryzm i wtargnięcie uzbrojonego napastnika na teren szkoły. Po omówieniu tego tematu uczestnicy uznali, że należy stworzyć jednolite procedury reagowania w przypadku ataku terrorystycznego na placówkę oświatową.

Debata o bezpieczeństwie w szkole i odpowiedzialności karnej nieletnich przyciągnęła liczną grupę odbiorców. Słuchacze podkreślali zasadność i wielką potrzebę organizowania tego typu społecznych spotkań, które pomagają wypracować wspólne wnioski. Na zakończenie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu podkom. Adam Bielecki chętnych zaprosił na policyjne ćwiczenia, które odbędą się 8 czerwca o godz.10:00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu. Policjanci i zaprzyjaźnione służby  przeprowadzą ewakuację osób z placówki związku z podłożeniem ładunku wybuchowego oraz przeszukania obiektu celem wyeliminowania zagrożenia.

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień186 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień186 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.