70 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicach Brzeskich

06/01/2016
154 odsłon

28 maja br. był dniem szczególnym dla Łukowic Brzeskich. W tej miejscowości bowiem, odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka w Gminie Skarbimierz. Okazji ku temu było więcej, a największa to święto 70 rocznicy powstania OSP Łukowice Brzeskie.

Już o 13.00 w kościele w Łukowicach Brzeskich odbyła się uroczysta msza św. w intencji jubilatów – druhów ochotników miejscowej OSP, a także wszystkich strażaków w naszej gminie, w Polsce i na całym świecie. Księża przybrali szaty z wizerunkiem św. Floriana a ks. proboszcz Janusz Durlik pięknie mówił o odwadze patrona strażaków i o tym czym się w swojej działalności kierują strażacy- mądrą odwagą. We mszy św. uczestniczyli strażacy z OSP Łukowice Brzeskie, OSP Pępice, OSP Lipki i OSP Zwanowice. Gościnnie także z OSP Owczary. Obecny był także, w mundurze strażackim, Andrzej Pulit – wójt Gminy Skarbimierz.

Po mszy świętej strażacy przemaszerowali w barwnym korowodzie na miejscowy stadion, gdzie zaplanowano uroczysty apel z okazji 70 rocznicy powstania OSP Łukowice Brzeskie i gminne zawody strażackie. Korowód strażacki przemaszerował przed widzami na stadionie, ustawiono drużyny w dwuszeregu na uroczystej zbiórce. Komendant Gminny złożył meldunek o gotowości do uroczystości i zawodów Andrzejowi Pulitowi – wójtowi gminy. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicach Brzeskich w swoim wystąpieniu przedstawił historię OSP, przypomniał wiele nazwisk zaangażowanych druhów, w tym tych, którzy kierowali łukowicką OSP przez cały okres 70 lat. Podziękował tez za zaangażowanie aktualnym druhom. Wręczono pamiątkowe statuetki i pamiątkowe medale 70 – lecia OSP Łukowice Brzeskie.

W zawodach wzięło udział cztery jednostki OSP: Łukowice Brzeskie, Zwanowice, Lipki i Pępice. Ponadto w konkurencji młodzieżowej wystartowała drużyny dziewcząt i chłopców z Łukowic Brzeskich. Wynik drużyn seniorów stanowił sumę punktów za sztafetę 7 razy 50 m. i ćwiczenie bojowe. Najlepiej wykonała zadania OSP Pepice – 1 m. Drugie miejsce OSP Lipki, trzecie miejsce OSP Zwanowice, czwarte miejsce OSP Łukowice Brzeskie. Wśród kategorii młodzieżowej : chłopcy – 1 m. Łukowice Brzeskie, dziewczęta – 1 m. Łukowice Brzeskie. Była duża rywalizacja ale w duchu poszanowania przeciwników. Puchary i drobne nagrody wręczał wszystkim uczestnikom zawodów druh Andrzej Pulit – wójt Gminy Skarbimierz.

Po zawodach na wszystkich uczestników zawodów, mieszkańców Łukowic Brzeskich i wszystkich, którzy przyjechali w ten dzień do Łukowic czekał festyn rodzinny przygotowany przez sołtysa Łukowic Brzeskich Adama Majdaniuka wraz z Radą Sołecką, filię miejscowej szkoły podstawowej i Gminna Bibliotekę Publiczną. Na dzieci czekały dmuchańce i wspaniała zabawa z animatorami z Seledynka. Były konkursy z nagrodami, soczki, lody, słodycze. Dzieci z filii szkoły podstawowej w Łukowicach Brzeskich dały piękny okolicznościowy koncert ukierunkowany na święto strażaków i święto rodziny. Pani kierownik i panie nauczycielki częstowały uczestników festynu pysznym swojskim ciastem i kawą. Na wszystkich czekała strażacka grochówka. Wieczorem odbyła się pełna humoru biesiada strażacka z zespołem Echo Krośnicy. Było wesoło, wszyscy dobrze się bawili. Imprezę zakończyła zabawa pod chmurką z DJ Waldi. Wszystkim strażakom i druhom życzymy bezpiecznej służby.

Andrzej Sowa

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.