Dzień Dziecka na sportowo w Skarbimierzu-Osiedle

06/01/2016
128 odsłon

Kilkaset dzieci i ich rodziców wzięło udział w cyklicznej imprezie w Skarbimierzu-Osiedle „Dzień Dziecka na sportowo”, która odbyła się w niedzielę 29 maja 2016r. na obiektach sportowych w tej miejscowości.

Przewodniczący Rady Osiedla Skarbimierz Dariusz Kozłowski wraz z kilkoma osobami z Rady oraz stałymi aktywistami  i Gminną Biblioteką Publiczną w Skarbimierzu przygotowali dla dzieci sportowy festyn rodzinny, na którym dominowała sportowa rywalizacja, zabawa i uśmiechnięte buzie dzieci i dorosłych. Konkurencje sportowe dla wszystkich grup wiekowych przygotowali trenerzy na co dzień pracujący z dziećmi w Skarbimierzu – Panowie Dominik, Jurek i Jurek.

Dzielnie wspomagały ich panie instruktorki z GBP Skarbimierz – Panie Ola, Ola i Justyna Jak zwykle olbrzymie zainteresowanie towarzyszyło biegom w poszczególnych grupach wiekowych (najliczniejszy był bieg przedszkolaka), dzieci i dorośli w zawodach rodzinnych z radością startowali także w kilkunastu konkurencjach sprawnościowych organizowanych na Orliku. Były wyścigi rzędów, gdzie im starsze startowały dzieci to zadania stawały się coraz bardziej skomplikowane. Startujące drużyny obierały różnorodne nazwy znanych klubów piłkarskich i nie tylko takie. Wszyscy wzajemnie się wspierali a duch sportowej walki towarzyszył wszystkim konkurencjom.

Ostatnią z nich był rodzinny tor przeszkód w którym startowały mamy lub tatusiowie z dziećmi rodzinne pary bądź koledzy i koleżanki. Do tych zawodów ustawiła się długa kolejka chętnych ale mimo, ze planowany czas festynu się już skończył wszyscy się wzajemnie wspierali. Wszyscy biorący udział w poszczególnych konkurencjach otrzymywali piękne medale i drobne nagrody rzeczowe. Były też soczki, napoje słodycze, lody a dla dorosłych kawa i herbata.

Na dzieci czekały dmuchańce z GBP Skarbimierz, panie z Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu pięknie malowały dziecięce buzie, Stowarzyszenie „Uskrzydleni” przygotowało bańki mydlane i malowanie „Kolorowego Skarbimierza”, panowie policjanci przygotowali pokaz policyjnego sprzętu a strażacy przybyli na festyn samochodem ratowniczo gaśniczym. Jak zwykle przy podobnych okazjach przypominano o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz o wszelkich zagrożeniach które stanowią niebezpieczeństwo dla dzieci w okresie letnim.  Pogoda  i uczestnicy festynu dopisali a uśmiechnięte buzie dzieci były największą radością dla organizatorów festynu.

Andrzej Sowa

Możesz być zainteresowany

Flisacy w Brzegu
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń

Flisacy w Brzegu

27 czerwca 2017

Promowanie turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania Odry w ramach działalności Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin…

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu

27 czerwca 2017

To kolejna już wizyta wolontariacka w Dziesiątce – tym razem przez dwa tygodnie z dziećmi będzie pracowała Samar Darwish z…

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego

27 czerwca 2017

Damian Lis z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu został jednym z…

Skomentuj

Your email address will not be published.