Pożegnanie płk Jana Majchrzaka

01/30/2017
162 odsłon

W dniu jutrzejszym (31. stycznia) swoją zawodową służbę wojskową kończy pułkownik Jan Majchrzak, oficer który poświęcił służbie Ojczyźnie 33 lata swojego życia.

W dniu jutrzejszym (31. stycznia) swoją zawodową służbę wojskową kończy pułkownik Jan Majchrzak, oficer który poświęcił służbie Ojczyźnie 33 lata swojego życia. Pan pułkownik Jan Majchrzak od 11. kwietnia 2016 r. przebywał w rezerwie kadrowej, a od 01. listopada ubiegłego roku był w dyspozycji Dowódcy 1. Pułku Saperów. Dzisiaj (30. stycznia), w trakcie cotygodniowego, poniedziałkowego rozprowadzenia jednostki wojskowej, odchodzącego oficera w imieniu wszystkich żołnierzy i pracowników cywilnych Pułku, pożegnał Zastępca Dowódcy 1.psap – ppłk Zbigniew Jarząbek. Dziękując za wzorową i oddaną służbę ppłk Zbigniew Jarząbek życzył żegnającemu się ze służbą szybkiego odnalezienia się w nowej rzeczywistości i tego, co w życiu jest najważniejsze – zdrowia i szczęścia. Pułkownik Jan Majchrzak zabierając głos podziękował wszystkim swoim przełożonym, z którymi przyszło mu się spotkać w ciągu 33 lat służby w mundurze, za okazaną pomoc i wyrozumiałość. Swoim podwładnym zaś złożył szczere słowa wdzięczności za wszelkie sukcesy, które udało im się wspólnie osiągnąć. Tradycyjnie, na pamiątkę kończącej się służby wojskowej, Zastępca Dowódcy Pułku wręczył odchodzącemu do rezerwy szablę oficerską.

płk Jan Majchrzak swoją służbę wojskową rozpoczął w 1984 roku jako słuchacz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Po jej ukończeniu w 1989 roku objął stanowisko kierownika robót – dowódcy plutonu w 61. Wojskowych Zakładach Budowlanych a następnie w 61. Pułku Inżynieryjno-Budowlanym. W latach 1992 – 1996 zajmuje stanowisko starszego oficera w Departamencie Kadr MON. Kolejne 4 lata to służba na stanowisku specjalisty w Departamencie Kadr i Szkolnictwa Wojskowego. Od 2000 roku zajmuje stanowisko specjalisty w Departamencie Kadr. W latach 2002 – 2003 pełnił służbę ponownie w Departamencie Kadr i Szkolnictwa Wojskowego na stanowisku specjalisty. Od 2003 roku pełni służbę w Ministerstwie Środowiska na stanowisku głównego specjalisty, a następnie kierownika zespołu. W latach 2012 – 2014 pozostawał w rezerwie kadrowej Dyrektora Departamentu Kadr wykonując obowiązki w Ataszatach Obrony przy Przedstawicielstwach RP. Od 2014 roku był Szefem Oddziału Organizacyjno-Kadrowego w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych. W kwietniu 2016 r. przeniesiony do rezerwy kadrowej Ministra Obrony Narodowej. Decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 2610 z dnia 13.09.2016 r. zwolniony z zawodowej służby wojskowej wskutek upływu terminu wypowiedzenia stosunku służbowego.

Możesz być zainteresowany

Flisacy w Brzegu
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń

Flisacy w Brzegu

27 czerwca 2017

Promowanie turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania Odry w ramach działalności Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin…

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu

27 czerwca 2017

To kolejna już wizyta wolontariacka w Dziesiątce – tym razem przez dwa tygodnie z dziećmi będzie pracowała Samar Darwish z…

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego

27 czerwca 2017

Damian Lis z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu został jednym z…

Skomentuj

Your email address will not be published.