„On jest królem”, czyli jasełka PP nr 4 w Brzeskim Centrum Kultury

12/12/2016
188 odsłon

Tradycją Przedszkola Publicznego nr 4 w Brzegu jest wystawianie uroczystych jasełek w Brzeskim Centrum Kultury. Stało się tak również w tym roku. 9 grudnia pani dyrektor przedszkola -Grażyna Rosińska, powitała zaproszonych gości w osobach: Przewodnicząca Rady Miejskiej Brzegu pani Barbara Mrowiec, pan Grzegorz Surdyka –Radny Miasta Brzeg,  Proboszcz Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego – Bolesław Robaczek, Siostra Anna Majewska, oraz pani Aleksandra Kaszub –przewodnicząca Rady Rodziców.

Na widowni licznie zasiedli rodzice, absolwenci oraz byli pracownicy przedszkola.  Publiczność miała przyjemność obejrzeć przedstawienie jasełkowe o wdzięcznym tytule „On jest królem”, które zaprezentowały dzieci z grupy Pszczółek i Stokrotek. Jasełkowa inscenizacja miała tradycyjną obsadę. W rolę Maryi wcieliła się Natalka Małecka, Świętego Józefa zagrał Dominik Gnatowicz.  Malutkie Dzieciątko z dumą spoglądało na przepiękną szopkę i zmrożoną mrozem scenografię.  Świętą Rodzinę otoczyło grono aniołków , trzej królowie i pastuszkowie. Do szopki przybyli również: górale, ślązacy oraz zwierzęta z lasu. Wszyscy oddali narodzonemu Jezusowi pokłon oraz złożyli skromne dary. Widzowie ulegli magii występów przedszkolaków, a na twarzach  rysowało się wzruszenie. Mali artyści z dużym zaangażowaniem i przejęciem, perfekcyjnie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne.

Zdumienie i zachwyt  publiczności wywołały również solowe wykonania kolęd i piosenek świątecznych. Maryja (Natalia Małecka) zaśpiewała „Śpij Dziecino mała”, Maja Rosińska i Ksawery Szydełko zaprezentowali się w utworze „Maleńka gwiazdka”, a Jessica Lachowicz zaczarowała wszystkich utworem „Nie płacz Jezu”.  Wysoki poziom artystyczny występu,  dopełnił  debiut  pięciorga dzieci  –grających kolędę na flażoletach.  Do udziału w jasełkach zaproszono również Rodziców, którzy licznie zaangażowali się w przygotowania. Mamy naszych przedszkolaków, zaprezentowały taniec aniołków do wzruszającej melodii „Halleluja”, zaś Tatusiowie –dali popis w tańcu izraelskim do melodii „Chulu”.  Na zakończenie Pani dyrektor przedszkola, proboszcz oraz przewodnicząca Rady Rodziców złożyli wszystkim obecnym życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2017. Wykonano pamiątkowe zdjęcia, a wszystkim gościom na widowni podarowano świąteczne pierniczki, wypiekane przez Rodziców naszych przedszkolaków.

Składamy serdeczne podziękowanie Paniom: Grażynce, Asi, Ewelince, Agnieszce i Emilce za serce i trud włożony w przygotowanie występu oraz wyłuskanie z naszych dzieci ukrytych talentów. Wdzięczni rodzice dzieci z gr.”Pszczółki”

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.