„Pomaluj bombkę z Mondelez Polska”, czyli artystyczne przygotowania do Świątecznej Iluminacji Brzegu 2016

12/03/2016
95 odsłon

Tegoroczną scenę Świątecznej Iluminacji Brzegu zdobić będzie 11 bożonarodzeniowych bombek wykonanych przez najmłodszą reprezentację regionu.
O tym, która okaże się najpiękniejsza, zadecydują internauci. Konkurs „Pomaluj bombkę z Mondelez Polska” oficjalnie rozpoczyna sezon przedświąteczny w naszym mieście, którego punktem kulminacyjnym będzie tradycyjne rozpalenie 40 tys. światełek przy ul. Długiej w Brzegu.

W akcji „Pomaluj bombkę z Mondelez Polska” udział biorą instytucje opiekuńcze i edukacyjne z całego regionu, m.in. maluchy z brzeskich przedszkoli, podopieczni Domu Dziecka
w Skorogoszczy, wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz reprezentacja Klubu Mamuśki. Celem zabawy jest przypomnienie o pięknej polskiej tradycji przystrajania drzewka świątecznego ręcznie tworzonymi ozdobami, ale także włączenie do zbliżającej się grudniowej zabawy wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic. Zadaniem wszystkich uczestników jest ozdobienie styropianowych bombek o średnicy 50 cm – według własnego pomysłu i przy użyciu dowolnych materiałów plastycznych.

Własnoręcznie ozdobione bombki wezmą udział w konkursie na portalu Facebook Brzeskiego Centrum Kultury. Już od poniedziałku,14 listopada br., będzie można oddawać swoje głosy klikając „Lubię to!” pod wybranym zdjęciem w galerii https://www.facebook.com/BrzeskieCentrumKultury.

 

To już piąta edycja naszego konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarze najmłodszych brzeżan. Niezwykle cieszy nas niesłabnące zainteresowanie i ciepłe słowa płynące
z placówek biorących udział w przedsięwzięciu – mówi Katarzyna Jung, Kierownik ds. komunikacji w Mondelez Polska.

Ubiegłoroczną edycję wygrała bombka wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej
nr 5 z Brzegu, zdobywając niespełna 500 głosów internautów. O tym, kto wykona najpiękniejszą ozdobę 2016, dowiemy się już niebawem – ogłoszenie wyników nastąpi tradycyjnie podczas finału Świątecznej Iluminacji, która odbędzie się 3 grudnia br., w sobotę, od godziny 14.00 na Pl. Polonii Amerykańskiej.

Na mieszkańców Brzegu i okolic czeka jak zawsze moc atrakcji. Do rywalizacji przystąpią zespoły rodzinne, by – odkrywając tajemnice brzeskiej starówki – zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez Świętego Mikołaja. Tym razem trasy GRY MIEJSKIEJ prowadzić będą m.in. szlakami o znamiennych nazwach: OREO czy MILKA – możecie być więc pewni, że słodyczy nie zabraknie! Będzie szansa sprawdzić się w sportach zimowych, robótkach ręcznych, a nawet magicznych sztukach! Miłośnicy zabawy w zimowych rytmach nauczą się świątecznej salsy i uczestniczyć będą w programie artystycznym „Mikołajkowy zawrót głowy”. Tegoroczna Iluminacja to także niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na scenie śpiewających „Przyjaciół Świętego Mikołaja”. Punkt kulminacyjny stanowić będzie jak zawsze rozpalenie 40 000 światełek na ulicy Długiej, symbolizujących serca wszystkich brzeżan, na które już dziś serdecznie zapraszamy!  Nie zabraknie oczywiście wyczekiwanej przez fanów motoryzacji Motocyklowej Parady Mikołajów, gwiazdkowych upominków, licznych konkursów i słodkich degustacji.

konkurs-bombek-infografikaWięcej szczegółów na: www.swiatecznailuminacja.pl

 

Możesz być zainteresowany

Flisacy w Brzegu
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień85 wyświetleń

Flisacy w Brzegu

27 czerwca 2017

Promowanie turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania Odry w ramach działalności Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin…

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień121 wyświetleń

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu

27 czerwca 2017

To kolejna już wizyta wolontariacka w Dziesiątce – tym razem przez dwa tygodnie z dziećmi będzie pracowała Samar Darwish z…

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień112 wyświetleń

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego

27 czerwca 2017

Damian Lis z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu został jednym z…

Skomentuj

Your email address will not be published.