Ślubowanie w Ósemce

10/22/2016
108 odsłon

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Dla całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu był to wyjątkowy dzień. Szkoła, znana z pielęgnowania tradycji państwowych, społecznych, rodzinnych i szkolnych, świętowała przyjęcie pierwszoklasistów PSP nr 8 w Brzegu do grona uczniów.

Zaproszeni goście, rodzice, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły z przyjemnością obejrzeli program artystyczny przygotowany przez wychowawców klasy 1a Annę Pączek oraz Delfinę Tobiasz, w którym główną rolę odegrali pierwszoklasiści. „Poloneza czas zacząć …”  słowa te bardzo trafnie opisują inaugurację uroczystości,  widowiskowe rozpoczęcie programu. Nasze pierwszaki długo ćwiczyły ten taniec i stanęły na wysokości zadania pięknie i dostojnie pląsając w rytm muzyki z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”.  „Ślubowanie w Literkowie” to tytuł małego przedstawienia z elementami wiedzy o czytaniu, pisaniu i dobrej zabawie. Czytelnictwo to jeden z priorytetów na ten rok szkolny i zaistniało ono także w występach młodych artystów. Elementy małej dramy, wesołe piosenki i wierszyki wprowadziły miły nastrój dziecięcego teatru. Wspierali ich także bardzo mocno uczniowie klasy 4b, pod kierunkiem wychowawcy Weroniki Tworowskiej. To właśnie oni słowami poezji docenili wysiłek nauczycieli oraz  pracowników szkoły w kształtowaniu młodego pokolenia. Towarzyszył im szkolny zespół muzyczny „Mała fraza” prowadzony przez Katarzynę Głuską. Życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły złożyła pani Agnieszka Sochanik – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców ZS nr 2 z OI w Brzegu oraz kierownik Klubu Garnizonowego pani Jana Koronkiewicz.

Po uroczystym przyrzeczeniu i pasowaniu, którego dokonała dyrektor szkoły Lucyna Bończak, pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, birety, tarcze szkolne oraz upominki – sówki, które ufundowali dzieciom rodzice. Pierwszaki wyruszą także, pod okiem rodziców i wychowawców, na wspólną zabawę do brzeskiej kręgielni. To również niespodzianka przygotowana przez rodziców naszych pierwszoklasistów.

Podczas uroczystości wybrzmiały słowa Janusza Korczaka, którego idea wychowania jest bardzo bliska działaniom szkoły, nauczycieli. To właśnie on, człowiek z niepowtarzalną osobowością powiedział – „Kto ma silną wolę, silną chęć służyć ludziom, temu życie będzie pięknym snem – choćby droga do celu była poplątana, a myśli niespokojne”. To właśnie tymi słowami kierują się na co dzień nasi pedagodzy.  Wszyscy pragną zapewne, aby dzień pasowania otworzył przed naszymi młodszymi kolegami i koleżankami długą drogę, której owocem stanie się silna wola, dobroć i mądrość.

Dzień był emocjonujący i pełen wrażeń chyba nie tylko dla uczniów. Były to także chwile wzruszenia dla rodziców, którzy gromadnie uczestniczyli w uroczystości. Z tego miejsca dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. Dziękujemy również wszystkim osobom, które miały swój udział w organizacji uroczystości. To właśnie w zespole siła i moc, gdy „[…] droga poplątana, a myśli niespokojne.”

Anna Pączek i Delfina Tobiasz

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.