Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

10/16/2016
75 odsłon

„Bezpieczny senior” – to temat debaty zorganizowanej przez brzeskich policjantów wspólnie z Urzędem Miasta w Brzegu. Była to dobra okazja do dyskusji o różnych metodach oszustw, kradzieży i bezpieczeństwie na drodze.  Spotkanie przyciągnęło seniorów, których obecność potwierdziła zasadność takich inicjatyw.

Debatę otworzyli gospodarzę spotkania. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przywitał brzeskich seniorów oraz podziękował za skorzystanie z zaproszenia. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu kom. Adam Bielecki dołączył się do podziękowań i podkreślił zasadność takich wspólnych inicjatyw. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, również zaangażował się w spotkanie ważne dla brzeskich seniorów.

Jakimi metodami posługują się oszuści, jak nie paść ofiarą oszustwa podczas podpisywania umów i czym jest niebieska karta. To tylko kilka zagadnień, którymi zajęli się policjanci wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta w Brzegu podczas minionej debaty.

Tematyka tego spotkania odzwierciedla potrzebę konsultacji i profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa seniorów. Seniorzy nie tylko mieli okazję wysłuchać jakimi metodami posługują się oszuści. Przestrzeżono również przed tym jak nie paść ofiarą oszusta czy złodzieja i jakich zachowań się wystrzegać w kontaktach z osobami nieznajomymi dzwoniącymi lub pukającymi do drzwi.

Była to również dobra okazja ku temu by porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, przypomnieć o dobrych nawykach podczas spacerów i jazdy na rowerze, a także o zabezpieczeniu altanek przed sezonem zimowym.

Prelegenci przedstawili szereg inicjatyw oraz możliwości gdzie szukać pomocy w przypadku zaistnienia sytuacji zagrażających bezpieczeństwu seniorów. Zaprezentowano aplikację Moja Komenda, która umożliwia szybki kontakt z dzielnicowym. Przedstawiono idee nowego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.  A w związku ze zbliżającym się Tygodniem Mediacji (17 do 22 października) rozpropagowano mediacyjne formy rozwiązywania sporów poza drogą sądową.

Debata przyciągnęła seniorów zainteresowanych proponowana tematyką co dowiodło, że takie spotkania w naszym środowisku są powołane i potrzebne.

<

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień186 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień186 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.