Festyn „Zbieramy Krew dla Polski” – fotorelacja

09/28/2016
100 odsłon

Dnia 24.09.2016r. na parkingu pod ,,Bricomarche” w Brzegu odbył się festyn zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Brzegu oraz Grupę Muszkieterów. Patronat Honorowy nad IX edycją ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa pn. ,,Zbieramy Krew dla Polski” objął w 2016r. na terenie Brzegu Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Na miejsce festynu przybył ambulans do pobierania krwi z RCKiK w Opolu. Młodzi wolontariusze i działacze PCK rozdawali ulotki oraz zachęcali do oddawania krwi. Pozyskano 6.300ml  krwi, którą oddało 14 dawców. Wśród krwiodawców, którzy oddali podczas festynu krew rozlosowano apteczki samochodowe i upominki przekazane przez Burmistrza Brzegu.

Tradycyjnie nasza akcja była nie tylko promocją honorowego krwiodawstwa, ale towarzyszyły jej dodatkowe atrakcje tj. konkurs plastyczny, stanowisko do malowania twarzy itp. Częstowano cukierkami, rozdawano niespodzianki – balony, zabawki, obrazy i książki. Można było zapoznać się z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu, uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

Polski Czerwony Krzyż serdecznie dziękuje kierownictwu BRICOMARCHE w Brzegu za współdziałanie w zorganizowaniu festynu i młodzieży ze szkolnych kół PCK. Na wyróżnienie zasługują: Julia Bystrońska, Kinga Skóbel, Karolina Grubiak, Emilia Bajer i Elżbieta Terpiłowska  z PG Nr 4 w Brzegu, Miłosz Świerk, Krzysztof Dylak, Paulina Adamowicz i Weronika Guszpit  z PG Nr 1 w Brzegu, Mikołaj Piróg, Marek Morela, Gabriel Szyszka, Anna i Edyta Longosz z PG Nr 3 w Brzegu oraz Piotr Kuźmiński, Szymon Sikoń, Bartosz Kamiński, Aneta Omasta, Kornelia Szmulc i Adam Wójcik z I LO w Brzegu.

Organizatorzy dziękują również honorowym krwiodawcom za oddanie krwi w akcji ,,Zbieramy Krew dla Polski” a społeczeństwu brzeskiemu za wsparcie PCK i życzliwe zainteresowanie. Wierzymy, że dzięki wzajemnej współpracy i zaangażowaniu zaszczepimy w młodych ludziach szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa, dzięki czemu zwiększymy grupę regularnych dawców krwi w naszym mieście.

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień100 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień100 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.