Ulica Małujowicka zmienia wygląd. Są efekty wspólnej inwestycji samorządowej

09/28/2016
79 odsłon
5 Comments

Prace drogowe trwają na ciągu komunikacyjnym ulic Wyszyńskiego i Małujowickiej. Szczególnie na tej ostatniej najlepiej widać efekty prac. Jest nowa jezdnia i chodniki. Niebawem będzie montowane oświetlenie.

Inwestycja jest współfinansowana przez Gminę Brzeg, Powiat Brzeski i Gminę Skarbimierz (całość prac to ponad 4,7 mln zł). Na terenie gminy Skarbimierz prace będą wykonywane na odcinku jezdni prowadzącej przez Zielęcice i Małujowice.

– Po przebudowie, ulica Małujowicka zyskała nową jakość. Pierwsze efekty prac bardzo cieszą, szczególnie, że poprawi się w tym miejscu bezpieczeństwo pieszych – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wizytował stan robót. – Chodnik wyposażony jest w barierę, a na dodatek na całym ciągu będzie montowane nowe oświetlenie, co wpłynie na bezpieczeństwo po zmroku. Szczególnie mam tu na myśli mieszkańców powstającego w pobliżu osiedla oraz działkowiczów.

Burmistrz przypomina, że prace trwają także na kolejnej wspólnej inwestycji Gminy Brzeg i Powiatu Brzeskiego-części chodnika przy ul. Piastowskiej. To kontynuacja robót, które były w minionym roku.

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

5 Responses

  1. Barierki- to typowa głupota projektanta.Zapomniał że przy kapitalnych remontach należy udrożnić studzienki i przepusty odwadniające aby za lat kilka jezdni nadal była funkcjonalna i równa bez zapadlisk.A tak nie jest na przepusty w Zielęcicach zakłada się tylko nowe kraty ściekowe aby było ładnie.A ładnie nie znaczy solidnie w rozumieniu polskich projektantów .Podobnie jak z barierkami ładnie -ale komu przydatne i bezpieczne. Na pewno zarobi generalny wykonawca i podwykonawca a za lat kilka Starostwo zleci remont przepustów i wykonanie barierek zabezpieczających od strony jezdni.Polscy urzędnicy myślą dopiero po zakończeniu inwestycji-a można było inaczej.

    Odpowiedz
  2. Kasa wywalono w błoto. Prace zbliżają się ku końcowi, a droga nie równa, studzienki na jezdni nierówne, chodnik pewnie niedługo trzeba będzie poprawiać. Przede wszystkim gdzie jest oświetlenie? Powstaje nowe osiedle, tereny inwestycyjne, chodnik zrobili. Aaa zapomniałem, w przyszłym roku pewnie będą wszystko ryć i zakładać oświetlenie, u nas to normalne. I dlaczego szykowane są przejścia i przystanki na łukach drogi? Wydaje mi się że tam nikt nie myśli nad tym wszystkim. Ale na pewno remont zostanie odebrany bez zastrzeżeń. To długo nie wytrzyma.

    Odpowiedz
  3. A tam marudzicie jak by nie zrobili to by ukradli i nic by nie było heehh, albo by było marudzenie ze nic nie zrobione

    Odpowiedz

Skomentuj

Your email address will not be published.