Miejska ciepłownia gotowa do rozpoczęcia sezonu grzewczego

09/26/2016
85 odsłon

Jak co roku sezon letni jest dla BPEC czasem intensywnych prac remontowych oraz inwestycyjnych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności dostaw ciepła do naszych Odbiorców.

Magistralna - sieć ciepłownicza ul. Poprzeczna

Magistralna – sieć ciepłownicza ul. Poprzeczna

Od kilku lat działania te dodatkowo komplikuje fakt, iż sieć ciepłownicza jest czynna również w sezonie letnim na potrzeby ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców miasta. W związku z czym gotowość do podania ciepła utrzymujemy przez cały rok.  Wszystkie inwestycje i remonty, które mogłyby wpłynąć na termin rozpoczęcie sezonu grzewczego dla pozostałych Odbiorców, którzy nie korzystają z ciepła na potrzeby cwu, zostały zakończone. Między innymi zmodernizowano magistralną sieć ciepłowniczą w rejonie ulic Słowackiego, Poprzecza oraz Gaj, ponadto przyłączono nowych Odbiorców tj. I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Armii Krajowej 7 i Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. Jana Pawła II 28 , dwa nowobudowane budynki wielorodzinne przy ul. Planty oraz jeden przy ul. Mossora, jak również  dwie kamienice przy ul. Długiej. Ponadto w ramach obecnego sezonu remontowego przeprowadzono szereg remontów i inwestycji na źródle ciepła w tym dotyczących układu odpylania oraz automatyki kotłów.

Przy realizacji inwestycji sieciowych, szczególnie w  rejonie ulic Poprzeczna, Gaj, Armii Krajowej oraz  Jana Pawła II, nieuniknione były przejściowe utrudnienia dla mieszkańców. Aby je zminimalizować, niektóre prace były prowadzone w godzinach wieczornych oraz nocnych. Tą drogą Zarząd BPEC dziękuje mieszkańcom za wyrozumiałość, a władzom samorządowym, szczególnie kierownictwu i pracownikom  Urzędu Miasta, za współpracę przy realizacji inwestycji.

W ramach przygotowań do sezonu grzewczego jak co roku Spółka wysyła do Administratorów i właścicieli przyłączonych obiektów zapytania dotyczące gotowości ich instalacji odbiorczych do sezonu grzewczego, dzięki czemu mamy pewność, że podczas uruchomienia dostaw ciepła nie dojdzie do niespodziewanych zdarzeń np. typu zalania ogrzewanych pomieszczeń itp.

Ostatecznie o tym kiedy rozpocznie się sezon grzewczy i tak zadecydują warunki pogodowe i Odbiorcy. Z naszego doświadczenia wiemy jednak, że jest to najczęściej przełom września oraz października.

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień186 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień186 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.