Urodziny Księżniczki. Bal książęcy na brzeskim zamku (zdjęcia)

09/26/2016
3 Udostępnień 109 odsłon

W prawdziwie książęcym stylu, pełnym przepychu rodem z renesansu, smaku tradycyjnych staropolskich potraw, a przede wszystkim porządną dawką humoru bawili się uczestnicy urodzin księżniczki. Wydarzenie, które było połączeniem rodzinnego festynu z pokazem kunsztu artystycznego dzieci, młodzieży oraz ich nauczycieli ściągnęło na dziedziniec zamku tłumy brzeżan. Trzeba przyznać, że organizatorzy wydarzenia – nauczyciele, dzieci i rodzice z Publicznego Przedszkola nr 10 zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Były zatem tańce historyczne, prezentacje rycerskich strojów a nawet muzyka z epoki, wykonywana przez krakowskich artystów.

W rolę księżnej wcieliła się miłościwie nam panująca Księżna Brzeska Karolina Dorociak, a jej mężna, Księcia Jerzego odtwarzał Grzegorz Kapela, Książę Brzeski kadencji 2013-2014. O humor gości zamkowych dbała aktorka Zuzanna Zazulin, a u stóp pary książęcej nie zabrakło nawet legendarnego psa.

Klucze do miasta symbolicznie przekazał parze książęcej Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który na finał wydarzenia wręczył nagrody, m.in. w konkursie na najlepszy strój dla rodziny biorącej udział w zabawie. Burmistrz podziękował także wszystkim organizatorom i współorganizatorom wydarzenia,w tym całej społeczności PP nr 10. Wyraził nadzieję, że w przyszłości będzie można liczyć na udział tak zacnych aktorów w wydarzeniach miejskich.

Należy wyjaśnić, że Urodziny Księżniczki to autorski pomysł Publicznego Przedszkola nr 10. Wydarzenie jest częścią realizowanego przez placówkę projektu Eduko pn. „By czas nie przyćmił przeszłości. Renesans”. Partnerem wydarzenia i finansującym je jest Muzeum Śląska Opolskiego.

Współorganizatorami wydarzenia na dziedzińcu byli także: dyrekcja Muzeum Piastów Śląskich, Brzeskie Centrum Kultury, Klub Wojskowy a także Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Projekt wspomagają także Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak i Marszałek Opolszczyzny.

W tym miejscu wypada pogratulować organizatorom i współorganizatorom sukcesu, jakim było wydarzenie. Mamy nadzieję, że za jakiś czas para książęca i ich poddani z PP nr 10 zaproszą nas na nowe równie ciekawe wydarzenia!

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

Skomentuj

Your email address will not be published.