Drewniane meble ogrodowe przeżywają renesans

07/29/2016
214 odsłon

Drewniane meble ogrodowe przeżywają renesans. Zdaniem architektów wnętrz najmodniejsze są kształty prostokątne z delikatnie zaokrąglonymi kantami i owalne. Dominuje drewno surowe, które zachowuje swoją oryginalną strukturę. Coraz bardziej popularne są również gatunki sprowadzane z Afryki. Za taki unikat trzeba jednak sporo zapłacić.

Drewniane meble wracające do łask, można tłumaczyć wieloma względami. Przede wszystkim jednak tym, iż w polskim społeczeństwie daje się zauważyć wzrost zainteresowania wszystkim, co naturalne. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, by odżywiać się zdrowo. Konsekwencją takiego postępowania jest także otaczanie się przedmiotami jak najbardziej kojarzącymi się z naturą i zdrowym stylem życia. W tym przypadku meble wykonane z drewna sprawdzają się wyśmienicie.

– Ceny zestawów mebli lub pojedynczych elementów zależy głównie od rozmiaru – im większy tym droższy. Za standardowy zestaw – stół z dwoma ławkami o długości około 1,6 m, przy którym spokojnie usiądzie 6-8 osób, musimy spodziewać się ceny na poziomie około 1000 zł. Jeśli wybierzemy zestaw o większych rozmiarach ceny proporcjonalnie rosną. Nawet do kwoty 2000 zł – wyjaśnia Przemysław Rosiński, właściciel firmy Tartak Rosa, produkującej drewniane meble ogrodowe.

Zdaniem projektantów, warto jednak sięgnąć głębiej do kieszeni. Zestaw wykonany z naturalnego drewna jest solidny, bardzo wytrzymały, a przede wszystkim niepowtarzalny, bo nie ma dwóch kawałków drzewa o identycznej strukturze. – W całej produkcji pomaga nam natura. To ona kształtuje element drewniany, absolutnie nie chcemy w nią ingerować – mówi Jacek Augustyniak z firmy Trebord w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Zestaw powinien pasować do stylu i wielkości ogrodu czy tarasu, a także do potrzeb i przyzwyczajeń domowników. Meble takie są szczególnie trwałe, ponadto można je w łatwy sposób utrzymać w czystości. Dlatego też coraz częściej zamawiane są zestawy robione na specjalne zamówienie.

– Cały produkt wykonywany jest ręcznie. Począwszy od pojedynczych elementów ławek, a skończywszy na blacie stołu. Klient wybiera rozmiar i wygląd stołu oraz ławek – jaki ma być szeroki i długi oraz jaki ma mieć kształt. Każdy wyprodukowany w Tartaku Rosa produkt jest całkowicie spersonalizowany. Nie ma znaczenia, czy jest to pojedynczy element mebli ogrodowych, donica, ławka, studnia czy drewutnia– dodaje Przemysław Rosiński.

***
Informacje o firmie:

tartak

Tartak Rosa – Meble Ogrodowe zajmuje się projektowaniem i produkcją mebli drewnianych oraz galanterii ogrodowej. Dajemy Państwu możliwość wybrania materiałów, z których przygotujemy projekt. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie z pełnym zaangażowaniem.

Klasyczne i doskonale komponujące się z naturą drewniane meble ogrodowe to sposób na wspaniałą aranżację ogrodów, tarasów czy ogródków działkowych. Bardzo wytrzymałe stoły, krzesła, fotele czy ławki zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i posiadają odmienne, niebanalne wzornictwo.

Dostępne w naszej ofercie meble zostały wykonane z najlepszych gatunków drewna, poddane odpowiedniej impregnacji i powstały w wyniku kreatywności renomowanych projektantów, którzy stworzyli wspaniałe wyposażenie do ogrodu. Polecamy zarówno meble pojedyncze, jak również funkcjonalne zestawy mebli w różnych kolorach, zaopatrzone w ergonomiczne i składane elementy.

Tartak Rosa – meble ogrodowe
ul. Wierzbowa 21, 49-318 Skarbimierz
tel. kom. 602 116 137, 600 218 647
e-mail: info@tartakrosa.pl
www.mebleogrodowebrzeg.pl

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

Skomentuj

Your email address will not be published.