Grupa studentów Uniwersytetu Fujian odwiedziła Brzeg

07/22/2016
66 odsłon

Młodzież wywołała spore zamieszanie w centrum miasta. Zwiedzając zabytki studenci przykuwali uwagę brzeżan. Mieszkańcy miasta byli przekonani, że to pierwsi uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy swoją bazę mają w Brzegu.

– Wyjaśnialiśmy, że przyjechaliśmy na Uniwersytet Opolski w ramach Letniej Szkoły Językowej, za do Brzegu zaprosił nas wasz Burmistrz. Chętnie z tego zaproszenia skorzystaliśmy, ponieważ zmierzamy promować wszystkie odwiedzane miejsca na Opolszczyźnie w naszej prowincji Fujian. Będziemy także rekomendować Opolszczyznę i Brzeg wszystkim, którzy wybiorą się aby odwiedzić Europę – mówili chińscy studenci.

Burmistrz Jerzy Wrębiak przyjął studentów wraz z ich polskim opiekunem dr Stankomirem Nicieją (wykładowca filologii angielskiej na UO) w ratuszu. Studenci mieli mnóstwo pytań do gospodarza miasta. Interesowali się mieszkańcami, historią Brzegu, gospodarką, a nawet systemem samorządu terytorialnego.  Pytali o najdrobniejsze szczegóły z pracy Burmistrza i podległych mu urzędników oraz jednostek organizacyjnych gminy. Interesowały ich wydarzenia sportowe, kulturalne, a także festiwale organizowane w mieście, w tym Magia Tanga.

– Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w Brzegu, mieście historycznym, posiadającym wspaniałą kulturę, przyjaznych mieszkańców,  zabytki i tereny zielone. Mam nadzieję, że kiedy wrócicie do swojego kraju nie zapomnicie o nas i będziecie wskazywać nasze miasto, jako miejsce godne polecenia w Polsce – powiedział Jerzy Wrębiak.

Młodzież wymieniła z Burmistrzem adresy, a także zaproszenia do odwiedzenia Chin. Być może dzięki pomocy dr Stankomira Nicieji uda się nawiązać stałą współpracę z chińskim uniwersytetem.

– Muszę przyznać, że Brzeg zrobił na nich ogromne wrażenie. Proszę mi wierzyć, że studenci przekażą z pełną precyzją relację z wizyty w Brzegu oraz swoje wrażenia, co z pewnością jest dobrym prognostykiem na przyszłość – podsumowuje naukowiec.

– Jesteśmy pod dużym wrażeniem Brzegu, z pewnością przekażemy zaproszenia do waszego miasta naszym władzom uczelni i studentom – zapewnia Chen Zhiyong, wykładowca na Uniwersytecie w Fujian.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przekazał młodzieży drobne upominki promocyjne miasta, sam otrzymał maskotkę Uniwersytetu w Fujian.

UO ma podpisać umowę o współpracy z chińskim uniwersytetem już we wrześniu.

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień142 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień185 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień101 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

Skomentuj

Your email address will not be published.