Wały przeciwpowodziowe na ulicy Oławskiej. Lada dzień rusza budowa!

09/15/2016
43 odsłon
1 Comments

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta, w szczególności rejonów położonych nad Odrą wzdłuż ulicy Oławskiej. Umowa na budowę umocnień przeciwpowodziowych jest już podpisana, a niebawem pojawią się ekipy i ciężki sprzęt budowlany.

Instytucja odpowiedzialna za budowę umocnień hydrologicznych, Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, przeprowadziła przetarg i wyłoniła wykonawcę. Jest nim znana skandynawska firma Skanska, która może poszczycić się wieloma inwestycjami przeciwpowodziowymi oraz hydrologicznymi w kraju. W Brzegu wał zostanie zbudowany za ponad 8 mln zł. Jak informuje WZUiMW wykonanie umocnień przeciwpowodziowych będzie realizowane trzech etapach. Plany zakładają, że zakończenie robót nastąpi 30 listopada.

– To dla nas świetna wiadomość i mamy ogromne powody do radości. W końcu wieloletni problem zalewania rejonów ulicy Oławskiej będzie rozwiązany. Oczywiście czekamy na rozpoczęcie, a następnie ich pomyślne zakończenie. Wykonawcy życzymy powodzenia: oby wszystko wyszło jak najlepiej – nie ukrywa radości Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu, budowa wałów to efekt zaangażowania kilku osób i instytucji. Przypomnijmy, że jak informował na początku maja Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak: – Powstał montaż finansowy zadania polegający na pokryciu kosztów inwestycji z funduszy rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie jest to ponad 12 mln zł, które pozwalają na rozpoczęcie inwestycji. Nie ukrywam, że jesteśmy wdzięczni za pomoc wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu oraz wojewodzie opolskiemu Adrianowi Czubakowi za zrozumienie problemu i pomoc w uzyskaniu środków na budowę umocnień przeciwpowodziowych. Osobne podziękowania należą się władzom regionu, szczególnie marszałkowi Andrzejowi Bule, który również dostrzegł potrzebę rozwiązania problemu zagrożenia powodzią w Brzegu. Od początku objęcia przeze mnie urzędu Burmistrza Brzegu obawiałem się, że sprawa budowy wałów może zostać odłożona na plan dalszy. Nawet na kilka następnych lat. Dlatego starałem się przekonać do realizacji tego zdania władze krajowe i regionalne, aby kolejne miasto było wolne od zagrożenia powodzią. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wreszcie uda się zabezpieczyć mieszkańców i Brzeg przed kolejnymi kataklizmami wodnymi.

Możesz być zainteresowany

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień115 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień157 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień96 wyświetleń

Szkolenie z zakresu zmian legislacyjnych organizowane przez PWiK

22 czerwca 2017

Brzeskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji było organizatorem szkolenia z zakresu zmian w prawie wodnym, jakie wchodzą w życie już od…

One Response

Skomentuj

Your email address will not be published.