70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przylesiu

09/15/2016
13 Udostępnień 140 odsłon

W minioną sobotę (11.06.2016 r.) w Przylesiu obchodzono 70 lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Przylesiu – najstarszej jednostki OSP w gminie Olszanka. Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki pod remizą. Następnie druhowie przemaszerowali na parafialny cmentarz, by na grobach zmarłych członków OSP Przylesie po chwili zadumy zapalić znicze.

Punktualnie o godz. 14:00 w kościele parafialnym w Przylesiu pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza strażaków ks. prof. dr hab. Józefa Urbana rozpoczęła się msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków przyleskiej OSP.

Dalsza części uroczystości jubileuszowych miała miejsce na boisku sportowym, w której udział wzięli poza druhami z Przylesia m.in. przedstawiciele władz Związku OSP RP, druhowie z OSP: Czeska Wieś, Krzyżowice, Jankowice Wielkie, Olszanka, Michałów, Komendant Powiatowy PSP w Brzegu – Andrzej Kwiatkowski, Sekretarz Powiatu Brzeskiego – Genowefa Prorok, Wójt Gminy Olszanka – Aneta Rabczewska, Przewodnicząca Rady Gminy Olszanka – Wanda Galant oraz mieszkańcy Przylesia.

Apel rozpoczął się od złożenia meldunku Andrzejowi Biedrzyckiemu – Członkowi Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Opolu przez naczelnika OSP Przylesie Rafała Krężla. Prezes Stanisław Sidorowicz przypomniał natomiast historię przyleskiej straży. Następnie wręczono liczne medale i odznaczenia oraz okolicznościowe podziękowania.

W programie uroczystości znalazła się także część artystyczna, wykonana przez miejscowe przedszkole i szkołę podstawową. Nie zabrakło również cieszącego się dużym zainteresowaniem pokazu umiejętność druhów OSP w Przylesiu, którzy zaprezentowali jak sprawnie i szybko potrafią nieść pomoc ofiarom wypadków drogowych.

Ostatni punkt świętowania 70-lecia OSP w Przylesiu stanowiła zabawa taneczna, która zakończyła się tuż przed świtem.

Tekst: Łukasz Krężel / Zdjęcia: Kamil Mizera

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

Skomentuj

Your email address will not be published.