Brzeg: 32-letni kierowca BMW stracił prawo jazdy. Jechał ponad 150km/h! [film]

12/12/2016
138 odsłon
3 Comments

Na obowiązującej w terenie zabudowanym „pięćdziesiątce”, jechał ponad 150 km/h. Mundurowi zarejestrowali całe zdarzenie policyjnym wideorejestratorem. Mężczyzna, stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

W piątek, tuż po godzinie 12:00, policjanci ruchu drogowego zatrzymali bmw. Powodem kontroli była prędkość, z jaką poruszał się kierowca. Funkcjonariusze, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, w Łukowicach Brzeskich nagrali „wyczyny” 32-latka. Mężczyzna, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził ponad 150.

Zatrzymany mieszkaniec Dolnego Śląska policjantom tłumaczył, że właśnie odebrał samochód od mechanika i chciał go „przepalić”. Kierowca bmw stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

3 Responses

  1. Generalna zasada pracy tych urządzeń, a zarazem ich najpoważniejsza wada, pozostała bez zmian – wbrew obiegowej opinii, powtarzanej często również przez policjantów, nie mierzą one prędkości ściganego pojazdu, tylko… swoją! Wyświetlane na nagraniu wskazanie szybkości pochodzi z czujników ABS-u radiowozu. Technika pomiaru polega na tym, że radiowóz musi przez chwilę poruszać się z taką samą prędkością, jak ścigany samochód.

    Odpowiedz

Skomentuj

Your email address will not be published.