Dzień Sportu w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Brzegu

06/01/2016
10 Udostępnień 105 odsłon

„Hip-Hip Hura – zabawa na 102” – takim okrzykiem dnia 31 maja 2016 r. dzieci i przybyli goście rozpoczęli spotkanie w ramach Dnia Sportu w naszym przedszkolu.

Dyrektor przedszkola – Urszula Siwek serdecznie powitała wszystkich zebranych na przedszkolnym placu zabaw, uznając Przedszkolny Dzień Sportu za otwarty. Przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielkami wspólnie odśpiewały hymn, po czym przystąpiliśmy do rozgrzewki. Następnie każda grupa podążyła oglądać między przedszkolne rozgrywki piłkarskie prowadzone przez trenerów piłki nożnej z Klubu Sportowego „Masters Brzeg” – Andrzeja Wolańskiego i Grzegorza Wierzba.

Wśród drużyn piłkarskich wyłoniło się kilka wybitnych małych piłkarzy, którym udało się strzelić gola. Są to: Franek, Dawid, Błażej, Mikołaj, Antoś, Olek, Krzyś. Rozgrywki piłkarskie rozegrane zostały także między dziewczynkami. Nadia i Paulinka to prawdziwe zawodniczki, którym udało się strzelić gola przeciwnej drużynie. Brawo sportowcy! Między rozgrywkami piłkarskimi odbywały się przerwy, które zapełnialiśmy wspólnymi zabawami ruchowymi.

Następnym punktem Dnia Sportu, były zawody sportowe. Rozgrywane były w każdej grupie. Przedszkolaki próbowały swoich sił m.in. w slalomie między pachołkami, a także w biegu z przejściem w tunelu, przeciąganiu szarfy, skokach obunóż. Dzieci były zachwycone. Podczas zmagań uczestnikom towarzyszył duch sportowej rywalizacji. Do zdrowej, bezpiecznej rywalizacji zagrzewał wszystkich zawodników głośny doping kolegów i nauczycieli. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była zabawa i wspaniały uśmiech na buziach. Wszystkim należą się słowa uznania, za chęć udziału w zawodach. Gratulacje dla wszystkich!!! Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach otrzymały pamiątkowy „medal”, oraz dyplom wręczany na podium przez trenerów.

Dziękujemy organizatorom i sponsorom: Klubowi Sportowemu „Masters Brzeg” i ich przedstawicielom, Radzie Rodziców PP3.

Tekst: Agata Zagórowicz

Możesz być zainteresowany

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień88 wyświetleń

Jedyna taka noc. Brzeskie smoki, wianki i inne cuda

25 czerwca 2017

Za nami Noc Świętojańska. Tłumy brzeżan zawitały 24 czerwca na Plac Drzewny, by bawić się do zmroku. Było zabawnie, smacznie…

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń
Aktualności
1 udostępnień164 wyświetleń

Uroczyste zakończenie roku w PSP nr 1

23 czerwca 2017

23 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 1 z uśmiechem na twarzy pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycił również…

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień208 wyświetleń

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

23 czerwca 2017

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…” Tymi słowami…

Skomentuj

Your email address will not be published.