XIX Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Przyroda i ja”

01/29/2017
195 odsłon

XIX Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny, który odbył się 8 grudnia b.r. w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Brzegu, a który od 2004 objęty jest patronatem Burmistrza Brzegu.

Zmagania konkursowe poprzedził występ dzieci „Ekologia słowo znane”. Podczas rozwiązywania zadań konkursowych drużyny dzieci starszych ze wszystkich brzeskich przedszkoli wykazały się bardzo dużą wiedzą dotyczącą  zagadnień związanych z ekologią i troską o najbliższe środowisko.

Ogromna wiedza o przyrodzie i jej ochronie jaką dzieci posiadają przekazywana jest dzieciom we wszystkich brzeskich przedszkolach gdzie tematyka ekologii jest już na stałe wpisana w program dydaktyczny każdego jednostki. Ponieważ najmłodsi najszybciej uczą się poprzez zabawę i praktyczne doświadczenia, więc wykorzystujemy tę aktywność do przekazania im cennej wiedzy dotyczącej miejsca i roli człowieka w świecie przyrody.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie; B. Wszoła- przedstawiciel Burmistrza Miasta, M. Augustyn Dyrektor Przedszkola Publicznego nr8.

Całość imprezy prowadziła, T. Wieczorek, która w bardzo przystępny sposób wyjaśniała zadania konkursowe, które nie należały do łatwych, i rozdzielała „słodkie – cukierkowe” punkty przyznane przez Jury.

Ostatnią konkurencją, w której uczestniczyły również nauczycielki i wprowadziło wiele emocji, to rozpoznanie drzew (zdjęcia zrobione 5 lat temu) rosnących przed każdym przedszkolem. Po wspólnym poczęstunku Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski ogłosił wyniki konkursu podkreślając dużą wiedzę uczestników o przyrodzie i jej ochronie.

Duże zestawy do badania otaczającej nas przyrody i prowadzenia doświadczeń, ufundowane przez Burmistrza  Brzegu, otrzymało każde przedszkole, a każdy uczestnik maskotkę misia.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, wszyscy zgodnie stwierdzili, że miło by było spotkać się znów za rok!!!

Organizator konkursu
Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

Możesz być zainteresowany

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień466 wyświetleń

Brzeżanin Kamil Karbowiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski

3 lipca 2017

Reprezentujący Kotwicę Brzeg Kamil Karbowiak jako trzeci przekroczył linię mety w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23. Zawody…

Aktualności
5 udostępnień651 wyświetleń

Amatorskie Przeprawowe Mistrzostwa Polski Off-Road w ten weekend w Brzegu!

3 lipca 2017

Wielka gratka dla miłośników jazdy ekstremalnej szykuje się już w ten weekend. Na starcie Amatorskich Przeprawowych Mistrzostw Polski Off-Road zamelduje…

Magia Tanga w brzeskim ratuszu
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń
Aktualności
0 udostępnień511 wyświetleń

Magia Tanga w brzeskim ratuszu

2 lipca 2017

W sobotni wieczór tj. 2 lipca w sali stropowej brzeskiego ratusza mieszkańcy miasta mieli przyjemność podziwiać taneczne wyczyny uczestników Festiwalu…

Skomentuj

Your email address will not be published.