Strona główna / Aktualności / Pielęgniarki chcą podwyżek, zapowiadają strajk
Brzeg24
Pielęgniarki chcą podwyżek, zapowiadają strajk

Pielęgniarki chcą podwyżek, zapowiadają strajk

Pielęgniarki chcą podwyżek, zapowiadają strajk
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)

Pielęgniarki domagają się podwyżki w wysokości 500 zł. Protest zaplanowano na poniedziałek (3 marca), a personel odejdzie od łóżek pacjentów na dwie godziny: od 9 do 11. Jak podają związkowcy, pensje w Brzeskim Centrum Medycznym nie zmieniły się od sześciu lat, a zarobki pielęgniarek są najniższe w województwie.

Jak podaje Bożena Kowalkowska, szefowa szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, średnia pensja pielęgniarki w BCM to ok. 1800 zł (na rękę). Związek domaga się podwyżki wynoszącej 500 zł.

Pielęgniarki zdecydowały się na strajk, bo rezultatu nie przynosiły rozmowy prowadzone zarówno z dyrekcją szpitala jak i starostą brzeskim.

Maciej Stefański, starosta brzeski uważa, że to nie jest dobry moment na podwyżkę. BCM nie jest w dobrej kondycji finansowej i gdyby spełnić oczekiwania związków, to szpitalnej spółce zagrozi upadłość.

Pielęgniarki nie chcą jednak dłużej czekać, twierdzą że to samo słyszą od kilku lat: sytuacja finansowa jest ciężka i nie może być mowy o podwyżkach.

Źródło: Rynek Zdrowia.pl

Odpowiedz

Prosimy o kulturalne wypowiedzi odnoszące się do artykułu lub konkretnego komentarza...

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Do góry